Po co pielęgnować psa?

Strzyżenie psów  ma na celu ułatwienie zwierzęciu funkcjonowania w warunkach domowych, zminimalizowanie brudzenia psa, ułatwienie właścicielowi codziennej pielęgnacji w domu. Do podstawowych, a zarazem obowiązkowych zabiegów związanych z pielęgnacją zwierząt możemy zaliczyć rozczesywanie, kąpiel, strzyżenie/ trymowanie, przycinanie pazurków, czyszczenie uszu oraz oczu.

Czysty pies- to szczęśliwy pies

Pozarastane łapki, pozbijane kołtuny często utrudniają poruszanie się psów, a nawet sprawiają ból. Często skołtuniona sierść, poprzez brak wentylacji, może doprowadzić do odparzeń i poważnych schorzeń skóry. Pielęgnacja psa to nie tylko strzyżenie czy czesanie, to również dbanie o higienę i o zdrowie swojego pupila.

Już teraz możesz zarezerwować wizytę

Sprawdź, co wchodzi w skład naszych zabiegów pielęgnacyjnych

Rozczesywanie

Dzięki rozczesywaniu pozbywamy się kołtunów, ale również wstępnie oczyszczamy sierść z większych zanieczyszczeń i masujemy skórę.

Kąpiel

Kąpiel psa powinna być przeprowadzana tak często jak to konieczne, przy czym zwierzęta długowłose wymagają częstszej i bardziej specjalistycznej pielęgnacji.

Suszenie

Suszarka groomerska wydmuchuje wodę z sierści psa, a nie ogrzewa ciągłym ciepłym powietrzem, dzięki czemu nie dochodzi do przegrzania organizmu.

Strzyżenie

Do strzyżenia używamy najlepszych narzędzi, które pozwalają precyzyjnie i idealnie nadać kształt nowej fryzurze Twojego psa.

Trymowanie

Trymowanie nie jest bolesne dla psa, ponieważ usuwana jest martwa sierść. Dzięki zabiegowi poprawia się jakość oraz barwa sierści.

Higiena

Higiena uszu oraz oczu daje komfort zwierzęciu, jak również chroni przed poważnymi chorobami , pasożytami czy grzybem.